O pracach

To co zostało wyprodukowane fabrycznie, nigdy nie może równać się z tym, co zostało stworzone własnoręcznie.
Nazwijmy to mottem, bo właśnie to zdanie zachęca mnie do tworzenia biżuterii. Nie spisałam go z książki, nie jest to cytat nikogo sławnego. Nie usłyszałam go nigdy wprost. Ale z całkowitą pewnością o to chodzi mojej mamie, ciociom, i wielu innym bliskim osobom, gdy patrzą na to co ja stworzyłam i inne prace, które pokazuje im w Internecie- nie tylko modelinowe i nie tylko biżuteria! Cenię i podziwiam każde rękodzieło.


Modelinowe słodkości i nie tylko tworzę od jesieni 2012 roku. Wypatrzyłam w Internecie takie małe cudeńka, nie mogłam się na nie napatrzeć- chciałam sama takie robić. Namówiłam mamę, która także uwielbia rękodzieło, złożyłam zamówienie, kupiłam pierwszy raz modelinę i zaczęła się przygoda.
Krok po kroczku dopracowuję szczegóły, nadal uczę się i poznaję nowe sposoby na tworzenie "modeliniaków", z dnia na dzień wychodzi mi to coraz lepiej. 
W moich pracach wykorzystuję wysokiej jakości masę termoutwardzalną, szkło, ceramikę, tworzywa sztuczne. Zabezpieczam je specjalnym lakierem, by każdy kto je nosi był zadowolony z produktu. Każda praca jest niepowtarzalna, niezastąpiona, chowa w sobie to "coś", czego brakuje biżuterii produkowanej fabrycznie.
Zapraszam do mojego małego świata, do poznania mojego hobby.  
Uwielbiam także czytać, rysować, filcować i pisać- to dlatego powstał blog. Chcę dzielić się tym co potrafię, opisywać i opowiadać. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z ogromną chęcią przeczytam każdy komentarz, proszę jednak o odpowiednie zachowanie i kulturę.
Możesz zostawić link do swojego bloga, jednak nie wklejaj go pod każdym postem- ten raz na pewno zobaczę ;)
Wszelkie pytania kieruj tutaj: http://slodkoscihandmade.blogspot.com/p/pytania-i-odpowiedzi.html