Pytania i odpowiedzi

W komentarzach możecie zadawać pytania, dotyczące zarówno pracy z modeliną jak i mnie, moich zainteresowań- co tylko Was interesuje ;)

Nie podaje nazw firm i sklepów, w których kupuje z wiadomych względów :)
Pamiętajcie tylko, że chcę aby niektóre metody wykorzystywane w moich pracach pozostały moją mała tajemnicą ;D ponadto proszę o zachowanie kultury i nieużywanie wulgaryzmów.

Dostęp do tej podstrony jest bardzo łatwy, dlatego każdy będzie mógł szybko i przyjemnie znaleźć odpowiedź na swoje pytania. Unikniemy także pytań w komentarzach pod postami ;D
Zapraszam do pytania!Gdzie zaopatrujesz się w półfabrykaty? ;)

Półfabrykatów szukam w różnych sklepach internetowych. Proponuje wpisać w google to, czego szukamy lub po prostu "półfabrykaty" i na pewno wyświetlą się sklepy, gdzie bardzo łatwo można je zakupić :)


Z jakiej modeliny lepisz? :)

Od początku lepię z modeliny FIMO. Jak na razie miałam do czynienia tylko z nią i jeszcze jedną- okazała się bardzo twarda, krucha, bardzo ciężko było ją rozmiękczyć, więc trudno było cokolwiek ulepić. Także mimo iż FIMO trochę kosztuję, myślę, że warto zainwestować właśnie w tę modelinę :)


Czego oprócz modeliny używasz?

Oprócz modeliny używam fimo liquid i to właściwie wszystko :) Później do tworzenia faktury, np. wykałaczki, folia aluminiowa, szczoteczka i po wypieku różne półfabrykaty.


Ile masz czasu na robienie słodkości?

Za mało ;) Zazwyczaj żeby ulepić coś ciekawego i nie wkładać tylko jednej rzeczy do piekarnika potrzebuję od 2 do 6 godzin. Dlatego lepię najczęściej w sobotę, bo wtedy mam najwięcej czasu :)

Sprzedajesz to co robisz? Jak tak to jak można to kupić? ;3

Przyznam, że myślałam nad sprzedażą moich wyrobów, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Na DaWandzie? Na tablicy? Na Srebrnej Agrafce? Muszę poczytać trochę o nich i postaram się niedługo jakoś to wszystko ruszyć :) A jak na razie zapraszam na maila: slodkoscihandmade@gmail.com

Czy uważasz, że twoje prace są na tyle dobre, aby je sprzedawać?

Hm trudne pytanie... ;D Nigdy nie lubiłam oceniać siebie i swoich prac, ale jeśli rzeczywiście chciałabym je sprzedawać, to muszę mieć pewność, że są dobrze i estetycznie wykonane. Wiem, że nie każda moja praca zasłużyłaby na wystawienie na sprzedaż- wiele jeszcze muszę dopracować, poprawić, ale myślę, że niektóre z nich już tak.

Czy Twoja biżuteria, którą robisz jest wytrzymała ? Tzn. czy nie zrywa się za szybko lub nie niszczy ?

Na pewno jest mocniejsza i trwalsza niż ta, którą robiłam na początku. ;) Umacniam ją na wiele sposobów- dwoma rodzajami klejów, fimo liquid i podczas wypiekania. Nie zmienia to jednak faktu, że większość mojej biżuterii jest bardzo delikatna. Dlatego np. bransoletka z kwiatkami wiśni nie wytrzymałaby za długo u małej, ruchliwej dziewczynki, ale z jabłuszkami z pewnością tak. :)
Czy się nie niszczy? To zależy co będziemy z nią robić :D Jeśli wejdziemy z nią do basenu, zakopiemy w piasku i uderzymy o jakiś kamień to pewnie już się tak ciekawie prezentować nie będzie, haha ;D

Czy możesz zdradzić jak zrobiłaś brelok Manchasteru United? Jakieś wskazówki, porady? :)

Do zrobienia tego breloka nie wymyślałam jakiś specjalnych metod, potrzeba po prostu duuużo cierpliwości i dokładności :) Wszystkie trudne kształty wycięłam ostrym nożykiem (najlepiej introligatorskim), a czarne i żółte "obwódki" zrobiłam z mocno i równo rozwałkowanej modeliny.
Więcej zabawy jest z napisami. W przypadku Manchesteru delikatnie szpilką narysowałam litery i za pomocą wykałaczki nałożyłam fimo liquid (żółta modelina+fimo liquid), ale tutaj wykorzystałam dwie inne metody robienia napisów. Pierwsza to zrobienie literek z cieniutkich wałeczków modeliny- wymaga dużo czasu, ale efekty mogą być świetne. Do drugiej znowu wykorzystałam fimo liquid. Także narysowałam litery, ale mocniej, żeby w modelinie pozostały wgłębienia. Przez kilka minut wypiekłam i zalałam te wgłębiania liquid'em (niżej kilka zdjęć, taki krótki tutorial, żeby łatwiej było zrozumieć ;D).

Na tej pracy chyba napis najmniej mi się udał,
może dlatego, że taki długi :(
Na tej stronie napis zrobiłam nakładając liquid
bez robienia wcześniejszych wgłębień.

Myślę, że opisałam wszystko. Bardzo ważne jest, by zawsze mieć czyste ręce, bo modelina często brudzi i może to zepsuć cały efekt. Należy też przemyśleć jaką zrobić grubość naszego breloczka, żeby nie połamał się, obijając się o klucze. ;)

Czy można kupić breloki?

Tak, zamówienia można składać, pisząc na mojego maila: slodkoscihandmade@gmail.com

10 komentarzy:

 1. Gdzie zaopatrujesz się w półfabrykaty? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czego oprucz modeliny używasz ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile masz czasu na robienie słotkości?

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprzedajesz to co robisz ? Jak tak to jak można to kupić? ;3

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy uważasz, że twoje prace są na tyle dobre aby je sprzedawać ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy twoja biżuteria, którą robisz jest wytrzymała ? Tzn. czy nie zrywa się za szybko lub nie niszczy ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Twoje prace są przecudne! Czy możesz zdradzić, jak zrobiłaś brelok Manchesteru United? Jakieś wskazówki, porady? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy można kupić breloki?

  OdpowiedzUsuń

Z ogromną chęcią przeczytam każdy komentarz, proszę jednak o odpowiednie zachowanie i kulturę.
Możesz zostawić link do swojego bloga, jednak nie wklejaj go pod każdym postem- ten raz na pewno zobaczę ;)
Wszelkie pytania kieruj tutaj: http://slodkoscihandmade.blogspot.com/p/pytania-i-odpowiedzi.html